Kas jāņem vērā zaudējot lieko svaru

Sākoties pavasarim, aptiekas apmeklētāju vidū, pieaug interese kā cīnities ar liekajiem kilogramiem. Tas izskaidrojams ar siltā laika iestāšanos un tuvojošos pludmales sezonu. Vairums cilvēku to uztver tikai kā kosmētisku defektu, neizprotot aptaukošanās sekas. Latvijā arvien vairāk cilvēku cieš no liekā svara un aptaukošanās, jo īpaši, problēma pieaug bērnu un pusaudžu vidū.

lasiet vairāk

Diļļu audzēšana. Bez tām garšvielu dārziņā neiztikt!

Dilles diezgan labi pacieš aukstumu, bet tām nepieciešams daudz gaismas. Ja trūkst gaismas un mitruma, dilles labu lapu rozeti neveido un drīz sāk ziedēt.

lasiet vairāk

Šokolāde: gardā kāruma vēsture

Par iespēju baudīt šī kāruma izmeklēto garšu mums jāpateicas Amerikas indiāņiem, kuri dzīvoja 1000 gadus pirms mūsu ēras. Sākumā šokolāde tāfelītes veidā sastopama nebija. Tas bija īpašs dzēriens, kas pagatavots, izmantojot kakao pupiņas, un pats nosaukums „čokoatl”, vēlāk transformējās par „šokolādi” un nozīmēja „rūgtais dzēriens” vai tika arī tulkots kā „ūdens un piens”. Indiāņi to dzēra dažādu rituālu laikā. Šokolādei tika pievienoti augi un garšvielas, tāpēc tas bija ļoti pikants un garša bija pietiekami savdabīga atšķirībā no tās, ko zinām mēs tagad.

lasiet vairāk

Ko un kad ir jāēd, lai uzturs būtu līdzsvarots?

Ideāls uztura līdzsvars: tauki 30%, olbaltumvielas 15%, ogļhidrāti 55%. Līdzsvarots uzturs nozīmē to, ka cilvēka uzturā ir pārstāvēti ogļhidrāti, olbaltumvielas, tauki, vitamīni, minerālvielas, sāļi un šķiedrvielas.

lasiet vairāk

VAKARIŅU ABC

Vakariņu gadījumā ieteikumi ir nedaudz atšķirīgi, atkarībā no tā, vai vēlies svaru samazināt, turēt savu svaru vienā līmenī vai vēlies pieaudzēt muskuļus. Ja vēlies novājēt, tad ir ieteicams izvēlēties barību, kas pie uzņemamajām kalorijām dod vislielāko pilna vēdera sajūtu.

lasiet vairāk

Pusdienu ABC

Kantora darbiniekiem pusdienas parasti ir vienīgā iespēja piecelties no sava darbagalda un izkustēties, aizejot līdz tuvākajai ēstuvei. Taču pusdienas ir arī ēdienreize, kas bieži vien steigas dēļ tiek izlaista, apēdot vienīgi vieglus salātus vai paķerot  ātrās ēdināšanas vietā kādu surogātēdiena porciju.

lasiet vairāk

Brokastu ABC

Kurš no mums nav bērnībā atkārtoti dzirdējis, ka brokastis jāēd pašam, pusdienās jādalās ar draugu un vakariņas jāatdod ienaidniekam. Ne jau viss tas ir taisnība, taču savs patiesības grauds šajā teicienā ir.

lasiet vairāk