7 patiesības par svara zaudēšanu 28 apr.

1. Ēst pēc sešiem - drīkst!

Nav svarīgi, kurā diennakts laikā jūs ēdat. Kam patiesībā ir nozīme - ēdiena daudzumam, tā sastāvam un fiziskajai aktivitātei dienas garumā. Tieši šie faktori ietekmē svara uzņemšanu, zaudēšanu vai esoša svara saglabāšanu. Bet ja jūs esat nolēmusi uzkost tieši pirms gulētiešanas, tad sekas labi asimilējušos kaloriju veidā neliks sevi gaidīti.

2. „Sliktās" kalorijas neeksistē

Iespējams, esat dzirdējusi, ka pastāv produkti, kuri palīdz zaudēt svaru tādēļ, ka tos grūti sagremot. Saka, ka organisms patērē tik daudz spēku gremošanas procesam, ka sadedzina ļoti daudz uzkrājušos kaloriju.

Daudzu gadu garumā ar marku „ēdiens bez kalorijām" visas pasaules tievētājiem „pārdeva" citrusaugus un seleriju. Problēma - tā tas pavisam nav. Kaloriju daudzums, kuru organisms sadedzina gremošanas procesā, ir niecīgs salīdzinājumā ar kalorijām, kuras satur pats ēdiens.

3. „Šķidrajām kalorijām" ir nozīme

Ja jūs ievērojat diētu, kura paredz kaloriju skaitīšanu, jūs visticamāk rūpīgi saskaitāt ciparus pēc katras ēdienreizes. Bet vai jūs skaitāt kalorijas, kuras ir dzērienos? Vai jūs atceraties par to, ka kalorijām, kuras jūs apēdāt pusdienu laikā, jāpieskaita kafijas tase, kokteilis vai bundža gāzētā dzēriena?

Ja jūs domājat, ka šķidrumos kaloriju nav, jūs smagi kļūdāties. Paņemsim, piemērot gāzēto dzērienu. Jebkurš salds „burbuļūdens" kalorijās „svērs" 500-1000 kaloriju, neskatoties uz visām noderīgām piedevām, vitamīniem un citiem antioksidantiem, kurus ir piesolījuši ražotāji. Standarta latte glāze - 500 ml - pieliks klāt 260 kaloriju, bet standarta kokteiļa „Margarita" porcija - 500 kaloriju.

Turklāt, smadzenes nav spējīgas adekvāti novērtēt aptuvenu kaloriju daudzumu dzērienā (tai pašā laikā tās diezgan viegli to dara ar „cieto" ēdienu). Tāpēc nekādus stop-signālus tas, kurš mierīgi dzer limonādi vai saldu kafiju ar pienu, nesūtīs.

Ja jūsu diēta ļauj jums patērēt ne vairāk par 1200-1500 kaloriju dienā, labāk uzņemiet tās ēdiena nevis dzērienu veidā. Dzeriet ūdeni, zaļo tēju un citus mazkaloriu dzērienus.

4. Desertu var pārvērst vakariņās

Nelieciet sevi rāmjos un laiku pa laikam neatsakiet sev baudu apēst garšīgu torti vai kūciņu. Vienreiz nedēļā ļaujiet sev „atrauties". Piemēram, lai jūsu neklausīšanas svētku diena ir svētdiena. Aizejiet uz restorānu un ļaujiet sev apēst ar kalorijām bagātu desertu. Taču lai šie svētki notiek pusdienlaikā. Bet novakariņam gan nāksies atteikties.

5. Diētiskie dzērieni veicina svara uzņemšanu

Zinātnieki joprojām ir neziņā, bet fakts paliek fakts - diētisko gāzēto dzērienu cienītāji uzņem svaru ātrāk un spēcīgāk nekā tie, kas dzer parastus gāzētos dzērienus ar augstu kaloriju saturu vai nedzer tos vispār. Visticamāk viss slēpjas mākslīgos saldinātājos, ar kuriem diētiskais gāzētais dzēriens ir bagāts.

6. Aukstā laikā tievē ātrāk

Tas, ka ziemas laikā uzkrājas liekie tauciņi, patiesībā neatbilst patiesībai. Pareizāk sakot, svars palielinās, bet ne laika un aukstas temperatūras dēļ, kuri maina vielmaiņu, bet gan tādēļ, ka ziemā mēs mazāk kustamies. Bet aukstas temperatūras tikai pastiprina vielmaiņu: rezultātā mums arī paliek siltāk.

7. Diētas patiesībā darbojas

Frāzi „diētas nedarbojas" tagad nesaka tikai sliņķis. Patiesībā, varat ienākt grāmatnīcā, izvēlēties grāmatu par jebkuru diētu un sākt to stingri ievērot. Varat būt pārliecināti - jūs sāksiet tievēt.

Problēma ir tas, ka, kamēr izvēlēta diēta nesakrīt ar jūsu dzīves stilu, jūs nevarēsiet novest iesākot līdz galam un noteikti atmetīsiet diētai ar roku - bet svars atkal nežēlīgi kāps uz augšu. Jums ir vajadzīga tāda diēta, ar kuru jūs varētu dzīvot visu atlikušo dzīvi. Ja jūs esat pieraduši ēst sviestmaizes brokastīs, jums nederēs zema ogļhidrātu satura diēta.

Ja jūs nevarat ciest rūpīgu kaloriju skaitīšanu, bet varat ievērot zināmus noteikumus - iespējams ir vērts padomāt par Atkinsa diētu. Ja jums garšo olīveļļa, tad jūsu izvēle - Vidusjūras diēta. Ja jūs tiešām esat nolēmusi zaudēt svaru, sākumā ir jāsaprot savi paradumi. 

Avots: www.kleoo.lv

lasīt un komentēt