Kas ir kaloriju norma? 09 feb.

Tava personīgā enerģijas vajadzība ir vienāda ar kaloriju daudzumu, kas nepieciešams katru dienu, lai ķermenis strādātu nevainojami un tavs svars saglabātos. Pievienojoties Kaaluabi.ee tu uzzināsi savu ikdienā vajadzīgo kaloriju daudzumu. Ja tu ēdīsi vairāk, kā ķermenis spēj patērēt, tavs svars pieaugs. Ja uzņemsi mazāk kaloriju, nekā ķermenis patērē, kritīsies arī tavs svars, jo ķermenis sāks izlietot savus saglabātos krājumus jeb taukus.

Ieteicamais kaloriju skaits, kas tev vajadzīgs, lai tu samazinātu svaru, ir aprēķināts, vadoties no tava pašlaik patērējamo kaloriju daudzuma, kas ir atkarīgs no cilvēka auguma, svara, dzimuma, vecuma un fiziskās aktivitātes. Vispārēji sakot, svara samazināšanai iesaka patērēt 500 kkal dienā mazāk, kā ir ķermeņa enerģijas vajadzība.

Kaloriju normas aprēķināšanas formula vīriešiem

Kaloriju normas aprēķināšanas formula sievietēm

Kaloriju normas galīgai aprēķināšanai ņemam vērā arī fizisko aktivitāti un ar augstāk dotās formulas palīdzību iegūto kaloriju normu pareizinām ar fiziskās aktivitātes koeficientu.

Būtiski ir zināt, ka jau nelielas izmaiņas ikdienā patērēto kaloriju daudzumā, ietekmē mūsu ķermeņa svaru. Ļoti vienkārši ir apēst vairāk kaloriju, kā ķermenis spēj sadedzināt, bet visas liekās kalorijas ķermenis uzkrāj kā taukus. Viena lieka siera sviestmaize katru vakaru gada laikā palielina cilvēka svaru par kilogramu.

NB! Kaitīgi ir arī ēst mazāk kā 1200 kkal dienā sievietēm un 1500 kkal vīriešiem, tas rada ķermenī pretēju reakciju. Tā kā organisms saņem pārāk maz enerģijas, baidoties no bada, tas sadedzināšanas vietā sāk enerģiju uzkrāt.

lasīt un komentēt