Kā lietot uztura dienasgrāmatu? 09 feb.

Manadieta.lv uztura dienasgrāmata ir metode, kas palīdz tās lietotājam sasniegt vēlamo mērķi – mainīt savu dzīves stilu un labot savas ēšanas paražas. Uztura dienasgrāmata ir saistīta ar pārtikas produktu datu bāzi, kas nepārtraukti papildinās gan ar Manadieta.lv darbinieku, gan arī lietotāju pievienoto pārtikas produktu un recepšu palīdzību.

Uztura dienasgrāmatas rakstīšanasvara samazināšanas nolūkā ir zinātniski pierādīta metode. Pieraksti katru dienu precīzi savus izdzertos un apēstos produktus un seko, lai tie būtu līdzsvarā ar tavām personīgajām uzņemamo uzturvielu vajadzībām. Tā tu jau pēc pirmajām dienām saņemsi labu pārskatu par savām ēšanas paražām, kaloriju patēriņu un uzturvielu līdzsvaru. Neatstāj neko nepierakstītu, jo tā tu vari apmānīt tikai sevi.  

Apēstās pārtikas ievadīšana uztura dienasgrāmatā – vispirms virzies uz lodziņu „Ēdiena nosaukums“. Sākot rakstīt ēdiena nosaukumu, aktivizējas ēdienu datu bāze, izvēlies no saraksta piemērotu ēdienu. Pēc tam izvēlies apēstā ēdiena daudzumu. Pēc skaitļa ievadīšanas vari izvēlēties, vai patērēji šo daudzumu gramos/porcijās/gabalos un kādas ēdienreizes laikā (brokastīs/pusdienās/vakariņās/starp ēdienreizēm).  Pēc tam nospied ievadīšanas taustiņu „Ievadi“ un apēstais ēdiens kopā ar kaloritāti parādās tavas izvēlētās dienas uztura dienasgrāmatā. Neaizmirsti ievadīt arī izdzertā ūdens daudzumu, ko ir viegli izdarīt, nospiežot uz ūdensglāzes attēla pogu „+“.

Treniņu ievadīšanai treniņu dienasgrāmatā – virzies uz uztura dienasgrāmatas galvgalī esošo taustiņu „Treniņš“, atvērsies Tavas izvēlētās dienas treniņu dienasgrāmatas lappuse. Treniņa ievadīšanai sāc ar veiktā treniņa ievadīšanu lodziņā „Sporta veida vai fiziskās aktivitātes nosaukums“.   Pēc pirmajiem burtiem atveras treniņu datu bāze un vari izvēlēties attiecīgo treniņu/fizisko aktivitāti. Pēc tam ievadi nodarbības ilgumu un nospied ievadīšanas taustiņu „Ievadi“. Ikdienas staigāšanu visvienkāršāk ir ievadīt, nospiežot uz treniņa apavu attēla pogu „+“. Sistēma aprēķina patērētās kalorijas un atskaita no uzņemtajām.

Bloga ieraksti– Bloga ieraksta veikšanai virzies uz uztura dienasgrāmatas apakšējo daļu, kur pēc „Fiziskās aktivitātes“ ir lodziņš „Šodienas bloga ieraksts“. Šeit vari rakstīt visas savas domas par uzturu, treniņu un citiem jautājumiem. Šie nelielie pieraksti palīdzēs tev vēlāk analizēt, kā juties pēc zināmiem ēdieniem, treniņiem un ļaus taviem atbalstītājiem grūtākajos brīžos tev palīdzēt un tevi motivēt. Bloga ierakstus redz visi reģistrētie lietotāji.

Jauna produkta un receptes pievienošana– Jauna produkta vai receptes pievienošanai virzies uz uztura dienasgrāmatas lodziņā „Ēdiena nosaukums“ esošo saiti „Atrodi no recepšu grāmatas/ no iemīļotajiem ēdieniem“ un nospied atvērtā lodziņa apakšā esošo saiti „Pievieno jaunu produktu vai recepti“. Aizpildi tukšās ailes un nospied taustiņu „Saglabā“. Jaunais produkts saglabāsies tavā lapā un pēc moderatora pārbaudes arī visā Kaaluabi.ee produktu un recepšu datu bāzē. Produktiem un receptēm var pievienot arī attēlus.

lasīt un komentēt