Cik daudz ūdens dienā jāizdzer? 09 feb.

Tīrs ūdens ir cilvēka organismam un veselībai ļoti būtisks. Šķidrumam ir mūsu eksistencē noteicoša loma. Bez pārtikas ir iespējams iztikt dienām ilgi, taču bez šķidruma cilvēks var izdzīvot tikai dažas diennaktis.

Organisma ūdens vajadzība ir 28–35 ml uz kg ķermeņa svara. Piemēram, 60 kg sverošam cilvēkam ūdens vajadzība diennaktī ir 2,4 litri. Galvenais ūdens daudzums tiek saņemts ar uzturu. Visvairāk ūdens tiek saņemts no augļiem un dārzeņiem, zupām, tējas, kafijas, sulām, atspirdzinošiem dzērieniem.

Lai gan cilvēks uzņem šķidrumu ar pārtiku, piedevām mums tomēr vajadzētu dzert vismaz 1,5 litrus šķidruma dienā.

Ūdens palīdz attīrīt organismu no šlakām, transportē barībvielas un skābekli, regulē ķermeņa temperatūru. Ūdens palīdz uzlabot enerģijas uzņemšanu no pārtikas un kaloriju sadedzināšanu, rada ātrāku pilna vēdera sajūtu un samazina bada sajūtu.

Par daudz maza šķidruma lietošana var radīt gremošanas traucējumus, nogurumu, koncentrēšanās grūtības un galvassāpes. Nepietiekama šķidruma lietošana var būt par iemeslu arī daudzām slimībām, piemēram, kuņģa čūlām, zarnu slimībām utt. Viena no šķidruma trūkuma pazīmēm ir pastāvīgs mutes sausums.

Tāpat kā šķidruma nepietiekama lietošana, kaitīga var būt arī ūdens pārmērīga lietošana.

lasīt un komentēt