20 liekie kilogrami pazuda ātri (2) 17 maijs

Manadieta.lv versija igauņu valodā (Kaaluabi.ee) ir pieejama lietotājiem jau vairāk kā gadu. Pa šo laiku programmas dalībnieki ir zaudējuši jau vairākas tonnas tauku. Iepazīstināsim jūs ar kādas Igaunijas Kaaluabi.ee lietotājas stāstu, kā viņai izdevās atbrīvoties no 21 liekā kilograma, aizpildot uztura dienasgrāmatu.

 

Tīna Kihulane (39) pievienojās Kaaluabi.ee programmai pavasarī pēc tam, kad viņa vairs sevi spogulī nepazina – pretī skatījās 130 kilogrami kādreizējās slaidās 75 kilogramus svērušās meitenes vietā. Lai gan viņa nekad nevarēja teikt, ka ir pārāk tieva, tomēr galvenais iemesls tam bija trīs bērni, kas dzima viens pēc otra. Pēc dzemdībām katru reizi nāca klāt 20 – 30 kilogrami! Viņa mēģināja tikt vaļā no liekā svara ar svara vērotāju palīdzību un pēc pirmā bērna tas uz laiku pat izdevās.

 

Taču pēc otrā bērna svara vērotāji bija sākuši lietot jaunu programmu un tā Tīnai vairs nepalīdzēja, lai kā viņa centās. „Nu un tad viss tas sākās. Mīlošajam dzīvesbiedram pretenziju attiecībā uz manu svaru nebija, un pašai nebija gadiem ilgi laika ieskatīties spogulī. Kamēr kādu dienu gada sākumā tas spogulis man tomēr gadījās ceļā,“ nopūšas Tīna.
Pēc veca paraduma viņa devās pie datora un atrada tur Kaaluabi.ee lapu.
 

Pirmo triju dienu laikā, kad viņa vienkārši mēģināja uzskaitīt apēsto, momentā nāca klāt četri kilogrami! Taču vīrs ieteica, lai mēģina vēl, nevajag uzreiz atteikties. Sākumā rēķināšana, cik gramu sviestmaizes vai cik mililitri zupas apēsts, likās, protams, dīvaina, bet kā Tīna apstiprina, beidzot tas kļuva gluži par azartu.


Kaaluabi.ee uztura parskatā noskaidrojās, ka Tīna līdz tam lielākoties bija ēdusi pārāk maz – tikai 900 – 1000 kkal dienā, taču normālais uzņemamais barības daudzums sievietēm ir līdz 1500 kkal. Saņemot mazāku uztura daudzumu, ķermenis domā, ka tiek mērdēts badā, tāpēc sāk rūpīgi uzkrāt rezerves uz vēdera un augšstilbiem. Tāpēc ir jāēd precīzi paredzētais kaloriju daudzums, nevis pārāk maza deva.
 

Tagad Tīna pirms darbadienas beigām saskaita līdz tam brīdim apēstās kalorijas, pieraksta online uztura dienasgrāmata un tad noskaidrojas, vai viņa var tajā dienā atļauties arī vakariņas. Un ja nevar?
 

 „Tad vakarā izdzeru tikai glāzi minerālūdens, un viss,“ apliecina centīgā svara zaudētāja, kurai pēc sistemātiskās kaloriju skaitīšanas uzsākšanas nav bijusi neviena svara pieauguma nedēļa, visu laiku tikai tīri mīnusi! Šobrīd Tīna sver 110 kilogramus.
 

Lai vairāk trenētos, viņa lūdza skolā, kur viņa strādā, ierādīt viņai speciāli kabinetu 4. stāvā – lai būtu vairāk jākāpj. Skriešana ir jūtami nogurdinošāka, paskaidro Tīna, jo skriešanas gadījumā piepūle ir ilgāka. Turpretī augšā pa trepēm ir patīkami īsa distance, zini, kad tā beigsies. Toties daudz jo daudz reižu dienā.
 

Tīna tomēr brīdina pārāk nepārcensties ar trenēšanos – tad ķermenis sāks audzēt muskuļus un svars apstāsies. Vasaras lielāko svara zudumu – 1,8 kg nedēļā, Tīna piedzīvoja tieši tad, kad viņa beidzot nolēma atteikties no saspringtās trenēšanās.
 

Ģimnāzijā, kur Tīna ir skolotāja, viņas svara zaudēšanai ļoti pozitīvi seko viņas kolēģi un viņa nebūt nekautrējas no savas cīņas ar ķermeņa svaru. „Ja tiek teikts, ka es izskatos 20 gadus jaunāka, tad ir lieliska sajūta!“
 

Par savu vēlamo svaru Tīna uzskata 75 kg, jo viņa ir kādreiz svērusi tik maz. Normālā tempā, zaudējot no svara apmēram puskilogramu nedēļā, viņa cer to sasniegt vēl šajā gadā.


Tīnas ēšanas padomi:
 

  • Vakarā dod priekšroku dārzeņiem, nevis augļiem.
  • Maizi – baltmaizi mēģini ēst dienas pirmajā pusē.
  • No taukiem nav jāatsakās, zināms daudzums tauku ir noderīgi, uzsmērē kaut vai tikai sviestu uz maizes.
  • Nav vērts nokristies svarā vairāk kā kilogramu nedēļā.
  • Jo lēnāk un vienmērīgāk svaru samazina, jo labāk iegūtais svars saglabājas. 
lasīt un komentēt