Pieci paši kaitīgākie ieradumi. Atbrīvojieties no tiem un novājējiet! 04 okt.

 

Tātad, diēta ir pabeigta, paskrēja divas melnās nedēļas, mēnesis, vai pat trīs ierobežojumu mēneši. Jūs zaudējāt lieko, kļuvāt glītāka un visbeidzot esat apmierināta ar savu svaru. Palika pavisam nedaudz. Dzīvot tālāk ar šo svaru, pie kura jūs tā tiecāties. Bet tas diemžēl ir ļoti grūti. 
 
Nav noslēpums, ka vairumā gadījumu zaudētais (bet īpaši strauji zaudētais) svars atgriežas, bet citreiz atgriežas pat ar uzviju. Ko tad darīt? Pārvērst diētu par dzīves veidu, visu atlikušo dzīvi skaitīt kalorijas vai samierināties ar «bumeranga» efektu? Mēs piedāvājam jums vienkāršu izeju: izsvītrojiet no savas dzīves piecus kaitīgus ieradumus, kuri tā arī pamanās izbojāt jums dzīvi, godalgojot ar liekiem kilogramiem. 
 
1. Neskataties televizoru! 
 
Samaziniet iemīļoto raidījumu skaitu līdz 30 minūtēm – 1 stundai dienā. Pirmkārt, atlābstot sēdot krēslā vai kaifojot uz dīvāna pie televizora, jūs nezaudējat kalorijas. Otrkārt, atzīstieties godīgi, jūs pabieži uzēdat pie iemīļotās pārraides akompanementa. Bet kas gan ir spējīgs izkontrolēt izgaisošu konfekšu, cepumiņu un kūciņu skaitu, skatoties iemīļoto teleseriālu? 
 
2. Ne ekonomējiet laiku ēdiena pagatavošanai un ēšanai. 
 
Ēst pareizi ir daudz vieglāk, ja jums uz plīts ir garšīgs mazkaloriju mājas ēdiensIztērējiet laiku un pagatavojiet vinegretu, ukraiņu diētisko boršču, kāpostu zupas, vai arī maz vēl ko citu. Jebkurā gadījumā tas būs derīgāk un garšīgāk nekā laikmeta sodība – fast-fuds. Obligāti atvēlējiet savā sarakstā laiku trīm – četrām ēdienreizēm. Turklāt ieplānojiet uz katru ēdienreizi ne mazāk, kā divdesmit minūtes. Īpaša uzmanība jāvelta brokastīm: šī ēdienreize ir vienkārši nepieciešama, pat ja jūs esat pūce, un ēst no rīta pilnīgi negribas. Ēdiet lēnām, baudot ēdiena izskatu un garšu, rūpīgi sagremojot katru kumosu. Tas palīdzēs jūsu organismam laikā noreaģēt uz piesātinājumu un dot Jums signālu – pietiekami. 
 
3. Neēdiet, ja neesiet izsalkuši. 
 
Cik bieži mēs ēdam, neaizdomājoties par to, vai tiešām mēs esam izsalkuši: ēdam kompānijas pēc, mēģinām uzēst problēmas, kavējam vientuļu vakaru pie tortes ēšanas. Izmantojiet nesarežģitu psiholoģisku paņēmienu: ja roka staipās pie ēdiena, pavaicāsiet sev, vai jūs gribat vakardienas rupjmaizes galiņu. Ja atbilde – nē, tad izdzeriet ūdens vai tomātu sulas glāzi, pakošļājiet košļājamo gumiju, pavingrojiet (fiziski vingrinājumi apslāpē bada jūtas). 
 
4. Pārstājiet neizgulēties. 
 
Sen ir pierādīts, ka tie, kas guļ mazāk nekā astoņas stundas parasti nēsā uz sevis dažus liekus kilogramus. Kur gan ņemt laiku uz pilnvērtīgu miegu, prasīsiet jūs. Paskatāties pirmo punktu!!! 
 
5. Neaizmirstiet kontrolēt savu svaru. 
 
Sverieties kā minimums divreiz nedēļā, bet labāk katru rītu tukšā dušā. Ja svars nemainās vai krīt, ir iemesls papriecāties, ja aug, ir iespēja laikā pieņemt mērus.
 
Avots: www.kleoo.lv
lasīt un komentēt