Kāpēc mēs nenotievējam? 03 apr.

Lai notievētu, vispirms vajag saprast šīs slimības, kas indē dzīvi, cēloni. Bet cēlonis slēpjas cilvēka dvēselē, nevis viņa ķermenī. Protams, fizioloģiskajām īpatnībām arī ir sava nozīmīga loma svara pieaugumā, bet sākotnējais cēlonis tomēr slēpjas psiholoģiskajās problēmās.

Visbiežāk tā ir nepārliecinātība par saviem spēkiem. Paskatieties apkārt – veiksmīgi cilvēki, pārliecināti par sevi, organizēti, bieži vien turīgi, un viņus neapgrūtina liekā svara problēmas. Viņi precīzi zina savu mērķi un iet uz to, neņemot vērā ierobežojumus un sasniedz iecerēto.

Tagad paskatieties uz sevi un uzdodiet jautājumu – ar ko jūs esat sliktāki par citiem cilvēkiem? Ne ar ko. Un notievēšana jums nav problēma. Problēma slēpjas, lūk, kur: jūs sēžat un skatāties televīziju un nepārtraukti gremojat, tādejādi negūstot nekādu apmierinājumu, kā vien sātīgi paēduša cilvēka apmierinājumu, kuru mēs varam sasniegt ar mehānisku zelēšanu un bulciņu aprīšanu. Protams, pēc tam negribēsies nekur iet. Pēc tam šis apmierinājums pāriet žēlumā pret sevi, apātijā. Bet šajā brīdī dzīve mums paiet garām.

Tāpēc piedāvāju piecelties no dīvāna, pastumt gardumus maliņā un izdarīt pirmo soli.

Tātad, pirmais solis. Paņemiet pildspalvu un papīru, vēlams А4 formāta. Uzrakstiet lapas centrā savu „nepārliecinātību”. Kādas asociācijas, ņemot vērā jūsu stāvokli, rodas uzrakstot šo vārdu? Uzrakstiet apkārt galvenajam vārdam un savienojiet ar treknām līnijām. Rakstot šos vārdus radās asociācijas ar citiem vārdiem? Uzrakstiet arī tos! Bet kāds tam sakars ar notievēšanu, jūs jautāsiet? Viss vienkārši – tāds vērtējums palīdzēs jums ielūkoties jūsu iekšējā pasaulē, kur nepārliecinātība rada desmit daudzas citas negatīvas emocijas. Tagad savienojiet tās ar vārdu „tauki” – droši vien starp jūsu asociācijām atradīsies daudz problēmu, kuras izraisa negatīvo pilnīgumu.

Tagad jūs saprotat, ka liekais svars – tā ir tikai aisberga virsotne, t.i., vajag atrisināt konfliktu sevī. Piemēram, nepārliecinātība par saviem spēkiem kļūst par bezdarbības, slinkuma cēloni, kuri savukārt ved pie ledusskapja. Bailes un depresija, kuru izsaukusi nepārliecinātība par sevi, noved pie izolācijas no sabiedrības uz mājām, kur noteikti atradīsies kāds gardums, kas uz neilgu laiku remdēs skumjas.

Tāpēc iesaku nekavējoties pāriet pie otrā soļa, kas palīdzēs atrisināt jūsu problēmu un samazināt svaru. Ieskatieties sarakstā vēl vienu reizi. Iedomājieties, kas notiks, kad šis slogs, emocionālais un fiziskais, pazudīs, cik daudz jaunu iespēju parādīsies, cik viegli paliks. Tagad jūs ar prieku un baudu varat pārvarēt jebkurus šķēršļus. Iedomājāties? Tad iesim pie nākamā soļa.

Trešais solis. Ieviesiet plānotāju un katru dienu piepildiet ar tādiem plāniem, kuri ļautu, piemēram, iemantot gribasspēku, pārvarēt slinkumu, noticēt sev u.t.t. Tā var būt pastaiga pa parku, brauciens ar velosipēdu, kalorijām bagātu ēdienu samazināšana. Par katru tādu mazu uzvaru dodiet sev noteiktu baļļu skaitu, lai kopsummā pa visu dienu savāktu 100 balles. Ja jums izdosies pavadīt dienu par 100 ballēm – nopērciet sev konfekti – ticiet, tas jums sagādās lielāku gandarījumu kā torte, kuru apēdat katru dienu skatoties televīziju. Un tas tik daudz nepalielina svaru. Ja uzskatāt, ka esat pārvarējussi kādu problēmu, kuru uzrakstījāt uz lapas, izsvītrojiet to.. Veiciet šo soli tik ilgi, kamēr nebūsiet izsvītrojušas visu slikto no lapas.

Vēl viens paņēmiens, kurš noteikti palīdzēs, ja gribat iegūt pārliecību un rezultātā notievēt: pirms ko sākat darīt, sakiet sev, piemēram, „esmu pārliecināta, ka pāriešu ielu; esmu pārliecināta, ka nomazgāšu šo šķīvi, esmu pārliecināta, ka atvēršu šīs durvis” un tā joprojām. Jums veidosies ieradums domāt, ka viss izdosies, un rezultātā jums patiešām viss izdosies. Pārbaudīts paņēmiens.

Galvenais atcerieties, ka katrs cilvēks var kļūt labāks, robežu nav. Viss, kas vajadzīgs – drošiem soļiem, ar prieku doties pretī savam sapnim, neņemot vērā nekādas grūtības. 

Avots: www.kleoo.lv

lasīt un komentēt