Kā veģetārietim pieņemties svarā? 08 mar.

 

Mans dēls neēd gaļu un piena produktus, bet negrib novājēt, jo augums 175 un svars 65 kg, taču svars krīt... Ko darīt, jo negrib atsākt ēst gaļu?

Atbild uztura speciāliste Astra Sabule-Leite:

"Ja netiek ēsta ne gaļa, ne piena produkti, tad ir ļoti jāseko līdzi savai ēdienkartei, lai uzņemtu visus nepieciešamos vitamīnus un uzturvielas. Noteikti vajadzētu uzturā lietot olas, pākšaugus un soju, jo šie produkti satur daudz olbaltumvielu, bet augošam organismam vajadzība pēc olbaltumvielām ir īpaši svarīga, tāpēc iespējams, ka ar produktiem vien nepietiks un vēlams papildus lietot proteīnu kokteiļus, kā arī B12 vitamīnu tablešu veidā.

Vēlams ēst lielākā daudzumā žāvētos augļus un riekstus – tie satur daudz kalorijas, tātad palīdzēs pieņemties svarā, bet ir vitamīniem un minerālvielām bagāti.

Noteikti ēdienkartē jāiekļauj arī dažādas putras (tajās ir gan olbaltumvielas, gan saliktie ogļhidrāti, gan šķiedrvielas), pilngraudu maize, brūnie rīsi, pilngraudu makaroni, griķi, kuskuss. Vēlams ēst lielākā daudzumā žāvētos augļus un riekstus – tie satur daudz kalorijas, tātad palīdzēs pieņemties svarā, bet ir vitamīniem un minerālvielām bagāti. Noteikti nevajag sākt ēst "fast food", čipsus, burgerus un kolas, tādējādi tikai radīsies veselības problēmas un svars pieaugs neveselīga tauku slāņa veidā nevis veselīgi palielinoties muskuļu masai."

 

Avots: mammamuntetiem.lv


 

lasīt un komentēt