Kā turpināt iesākto diētu? 26 feb.

 

Katru reizi, ievērojot diētu, mēs ceram, ka izturēsim līdz galam un iegūsim vēlamo rezultātu. Taču notiek korporatīvās balles, dzimšanas dienas svinības, atnāk viesi ar kārumiem, un mēs atmetam ar roku veselīgajam ēdienam un visa diēta ir pagalam … Kā novest iesākto lietu līdz finālam? Kur slēpjas noslēpumi, lai izturētu ikvienu diētu?

Saskaņā ar veiktajiem neatkarīgajiem pētījumiem, tikai viens no desmit cilvēkiem, kas uzsācis diētu, ietur to stingri līdz beigām. Pārējie labvēlīgos nosacījumos atmet diētu dažādos tās etapos. Kāpēc tā notiek, kāpēc mēs neturam savus solījumos?

Daudzas diētas ir ļoti stingras, un parastam cilvēkam ar savām vājībām nav pa spēkam izturēt tādu stresu. Organisms neapzinātā līmenī signalizē ķermenim: «Apēd to, tieši tā man tagad pietrūkst», – un jūs sniedzaties pēc šokolādes vai nopērkat hamburgeru.

Svarīga motivācija

Daudzi ievēro diētas kompānijas pēc vai jūs esat neapmierināta ar savu ārējo izskatu, ikreiz ieskatoties spogulī. Parasti tāda motivācija ir diezgan vāja: jūs atrodat iemeslu, lai novirzītos no iesāktā kursa.

Psihologi iesaka, uzsākot diētu, precīzi un skaidri noteikt mērķi, kuru vēlaties sasniegt: paņemiet baltu lapu, sadaliet to divās zonās un uzrakstiet vienā kolonnas pusē sava svara plusus, otrā pusē – mīnusus, lapas otrā pusē uzrakstiet ieguvumus, kādi būs, samazinot svaru, piemēram, jaunas kleitas iegāde, ikvienu džinsu nēsāšana, brauciens uz jūru. Uzkariet šo lapu jums redzamā vietā, ideāli – pie ledusskapja un katru reizi, pirms atverat tā durvis, pārskrieniet ar acīm sarakstam.

Daudzas sievietes motivē vīrs, apsolot pēc viņas notievēšanas nopirkt kažoku, bet tikai maza izmēra, ceļojumu, gredzenu …

Kā izvēlēties diētu?

Kad motivācija ir radīta, vajag ķerties pie izvēlētās diētas. Ir nerakstīts likums – jo stingrāka diēta, jo grūtāk organismam un jo lielāks risks norauties no diētas, to nepabeidzot, īpaši, ja sāks reibt galva vai iesāpēsies vēders. Zāles izmaksās dārgāk, tāpēc izvēlieties diētu, vadoties no sava organisma īpatnībām un uztura stila. Ideāli – meklēt ārsta dietologa palīdzību.

Diētai ir jābūt nekaitīgai un tai ir jābāzējas uz tiem produktiem, kuri jums garšo vai kurus varat ēst mierīgi. Ja jūs no bērnības neciešat griķus, tad nevajag izvēlēties šādu diētu; ja jums neiet pie sirds svaigi dārzeņi – tad neēdiet tos svaigā veidā, izvēlieties kādu citu variantu.

Svarīgi, lai diētas laikā jūs ēstu mazām porcijām, tad jūs nemocīs izsalkums, un tad galvā neienāks doma «pie velna diētu, gribu frī kartupeļus….». Jūsu diētai vajag balstīties uz trīs galvenajām ēdienreizēm un uzkodām, bet produktiem jābūt viegliem un pieejamiem. Ja meklēsiet produktus diētai pa visu pilsētu un tērēsiet tam daudz laika, naudas, līdzekļu, tad ātri zaudēsiet entuziasmu un pārtrauksiet diētu.

Mērenību visā

Liekā svara zaudēšanas laikā ir nepieciešama mērenība un vienmērīgums. Ja strauji ierobežosiet ēšanu un ātri samazināsiet svaru, tad nonāksiet pie izsalkuma un epizodiskas pārēšanās, bet rezultātā nebūsiet notievējusi. Turklāt pārēdoties pēc badošanās, jūs izjauksiet vielmaiņu, kas novedīs pie tauku sadedzināšanas pazemināšanās un muskuļu masas pazaudēšanas.

Tievēt vajag pakāpeniski: organisms jums nekad nepiedos strauju svara zudumu par 20 kilogramiem un atriebsies pie pirmās izdevības – vai nu uzņemsiet vēl lielāku svaru, vai iegūsiet problēmas ar vielmaiņu.

Pakāpeniska notievēšana stimulē spēcīgāk, jo jūs nedēļu pēc nedēļas redzēsiet sava darba augļus. Strauji atbrīvoties no liekā svara – tas nozīmē iegūt grumbas, nokarenu ādu. Vienmērīga svara samazināšana garantē lielisku ārējo izskatu, jo āda un muskuļi paspēj savilkties.

Lutiniet sevi

Neatsakiet sev mīļākos ēdienus: iekļaujiet tos diētas sastāvā vai atļaujiet to sev reizi dienā (nedēļā, mēnesī) kā balvu par panākumiem. Taču ne vēlā vakarā vai lielā daudzumā.

Iemīliet tos produktus, kas iekļauti jūsu ēdienkartē, kamēr ievērojat diētu. Mēģiniet gūt baudu no ēdiena, mēģiniet izgaršot ēdienu, notverot tā garšas toņus un īpatnības. Centieties garšīgi pagatavot pašus vienkāršākos ēdienus, un, pēc jūsu domām ļoti negaršīgus ēdienus. Piedevas jums var palīdzēt.

Sakiet „nē”!»:

Alkoholam, jo tas stimulē vielmaiņu un apetīti. Atsakieties no ēdiena, lasot grāmatu, žurnālu, skatoties televīziju, vai sēžot pie datora. Tā jūs nespējat kontrolēt apēstā daudzumu un vienmēr apēdīsiet vairāk, nekā nepieciešams.

Neēdiet pāri jūsu spēkiem, ar riebumu. Ja neesat izsalkusi, atsakieties no ēdienreizes, izslēdziet no diētas produktus, kas jums negaršo, samainot tos ar jums piemērotiem, bet diētai atbilstošiem.

Atrodiet sev vaļasprieku

Novērots, ka tad, kad cilvēks ir aizņemts ar kādu mīļu nodarbi, viņš aizmirst par ēdienu. Visas domas ir pārņēmusi aizraušanās, un domas par ēdienu pāriet otrajā plānā. Daudzi cilvēki pat aizmirst paēst! Rakstiet dzejoļus, romānus, rakstus, zīmējiet – kopumā nodarbojieties ar mākslu.

Iemīlieties

Iemīlēšanās un vēlme izskatīties skaistai, lai savaldzinātu izraudzīto mīlas objektu, palīdz vislabāk. Pierakstieties uz dejām, fitnesu vai trenažieru zāli.

Saderiet

Noslēdziet ar kādu derības uz kādu dārgu lietu, ka notievēsiet līdz noteiktajam svaram un turiet vārdu. Papildus tam, ka iegūsiet ideālo svaru, iegūsiet sev tīkamo lietu.

Atrodiet sarunu biedrus

Dalieties ar saviem panākumiem ar saviem draugiem – lai apskauž jūsu sasniegumus! Starp citu, līdzīgi domājošos jūs atradīsiet forumā Kleoo.lv.

Ticiet šā pasākuma panākumiem

Lai notievētu, jums nepieciešams lielisks dvēseliskais stāvoklis, ticiet saviem spēkiem. Šie ir galvenie faktori, lai rezultāts būtu garantēts.

 

Avots: www.kleoo.lv

 

lasīt un komentēt