Fenšui un liekais svars 16 mar.

Fenšui māca, ka liekais svars cilvēkam var parādīties tikai tad, kad viņa dzīvē vispār ir daudz lieka – liekais svars, liekas domas, lieki priekšmeti apkārt, liekas «kustības dzīvē», kuras atņem cilvēkam spēkus, laiku, iespējas nodarboties ar sevi. 
 
Kādas tikai metodikas un novājēšanas sistēmas nav izdomājusi cilvēce. Cīņu ar pārēšanos iesaka mediķi mediķi, dietologi, fitnesa treneri, zāļu ražotāji, psihologi, zinātnieki. Pat baznīca paziņoja pārēšanos par briesmīgu grēku.Vai tas ko dod? Izrādās nekā - statistika liecina par to, ka cilvēce turpina arvien vairāk ēst un arvien vairāk pieņemties svarā, turklāt ar rekordu tempiem. No tā secinām, ka klasiskās novājēšanas metodes vairs nenes vēlamo rezultātu, un ļaudīm nākas meklēt arvien jaunus ceļus liekā svara problēmas atrisināšanai. 
 
Bet kas notiks, ja mēs skatīsimies nevis uz rietumiem un viņu vibrojostām un zālēm, lai sadedzinātu taukus, bet gan uz austrumiem, Ķīnu, kur apaļš cilvēks skaitās smagi slims, bet apkārtēji skatās uz viņu ar žēlumu? Slavena Ķīnas fenšui mācība cīņā ar lieko svaru izmanto pavisam citu metodi, "neārstniecisku" pieeju. Fenšui uzskata, ka atbrīvoties no nevajadzīgiem kilogramiem var jebkurš cilvēks, ja viņš to tiešām grib un pieliek noteiktas pūles. Resni cilvēki grib notievēt, bet nevēlas pacensties un mainīt kaut ko savā labā. Pēc fenšui, liekais svars cilvēkam var parādīties tikai tad, kad viņa dzīvē vispār daudz kā lieka, tieši tas atņem cilvēkam spēkus, laiku, iespējas nodarboties ar sevi. Saskaņā ar šo mācību, lai novājētu, vajag vispirms atbrīvoties no visa nevajadzīgā, un tas būs pirmais lielais solis ceļā uz skaistuma un slaiduma. 
 
Pamatprincips ir ļoti vienkāršs un skan tā – «kas no ārpuses, tas arī iekšā». Ja jūs esat neorganizēti, jums nav spēka, laika vai vēlmes sakārtot savu dzīvokli, atpestīt savu garderobi no grabažām, kuras sen izgāja no modes, tad diez vai jūs atradīsiet laiku Sportam, garšīga un veselīga ēdiena pagatavošanai, diez vai varēsiet noskaņoties diētai. 
 
Ar ko vajag sākt… Pirmais solis uz novājēšanu, pēc fenšui meistaru domām, jābūt nevis diētām vai fitnesam, bet gan mājas atbrīvošanai no nevajadzīgām lietām. Nevajadzīgas lietas ir tās, kuras jūs un jūsu ģimene nelieto vairāk kā pusgadu. Tās ir rotaļlietas, no kurām jūsu bērni jau ir izauguši. Tie ir žurnāli, kuri sen ir izlasīti un guļ kaut kur skapī. Tās ir grāmatas, kuras neviens nekad nelasīs. Tās ir vecas aploksnes, atklātnes, zāles, trauki, tukšas kastītes un daudz kas cits, visu nevaram uzskaitīt. 
 
Īpaši interesants ir tāds fenšui jēdziens, kā «taukains skapis». «Taukainu skapju» slimība ir sastopama visur. Kā atzīmē psihologi, tās ir sociālistiskas pagātnes sekas, kad nopirkt pieklājīgas, skaistas lietas bija vienkārši neiespējami, viss glabājās, tika pāršūts un atdots tālāk, bet kaut ko izmeta tikai tad, kad tas pārvērtās par nekur neizmantojamu skrandu. Rezultātā Krievijas sieviešu vairākumam skapji pilni ar kaut kādiem krāmiem, ne jau no nekurienes ir parādījusies frāze «skapis ir pilns, bet ģērbt nav ko». 
 
Tādam skapim ir vajadzīgas savas, speciālas diētas. Un visai bargas. Fenšui speciālisti šeit ir strikti - visu veco uz izgāztuvi. Kādēļ, piemēram, jūs glabājat vecus svīterus vai kleitas, kuras sen ir izgājušas no modes un jūs nekad tos nevilksiet. Ak, jūs tos glabājiet gadījumiem, kad dosieties zaļumos piknikā vai braucienam ar laivu? Atcerieties, ko jūs vilkāt mugurā, kad pēdējo reizi braucāt ārpus pilsētas. Katrā ziņā nedz veca kleita, nedz svīteris tas nebija. 
 
Tātad, sāciet no mazumiņa. Kāds cipars nozīmē mazumiņš? Nē, ne nulle. Pats mazākais mūsu gadījumā ir viens. Un, ja jūs nolēmāt novājēt, atbrīvoties no liekām domām un kilogramiem, katru dienu izmetiet vienu vecu lietu. 
 
Protams, nav vienkārši izmest lietu, kura kādreiz jums ļoti patika, varbūt, jums ar to saistās labas atmiņas. Bet vajag to izdarīt vai … padoties. Neceriet, ka vīrieši dod priekšroku pilnīgām sievietēm. Es arī tādu vīrieti redzēju. Vienu reizi savā mūžā dzīvē. 
 
Ja jums ir grūti sākt ar vecām kleitām, sāciet ar citu, piemēram, vāciet vecus žurnālus vai vecas grāmatas, aiznesiet tos uz tuvāko bibliotēku. Dubults ieguvums – jūs sāksiet valdīt pār sevi, bet grāmatas atradīs jaunu lasītāju. Tikai nenesiet salātu receptes un tamlīdzīgas grāmatas par garšīgu un veselīgu ēdienu - tās jums vēl noderēs. 
 
Un pats svarīgākais – atcerieties, ka visas mūsu domas ir materiālas, un tūlīt pēc vecām lietām ir jāaiziet arī vecām domām par to, ka novājēt ir sarežģīti, ka laika uz sporta zāli nav, ka "sēdēt uz diētas" ir smagi, ka vīrieši mīl pilnīgas sievietes un tā tālāk. Novājēt var, un tūkstošiem sieviešu jums apkārt to ir izdarījušas, atgriežot sev skaistumu, seksuālu pievilcību un dzīves prieku. Tagad jūs zināt, ar ko sākt…
 
Avots: www.kleoo.lv
lasīt un komentēt