Uzturs un celulīts (1) 03 jūl.

Atrisināt celulīta problēmu var, normalizējot savu uzturu, līdz ar to, sakārtojot pareizu vielmaiņu. Kas tad pareizi ir jālieto uzturā, lai izvairītos no celulīta.

Celulīts sākas nepareiza uztura veidā, bērnu un pusaudžu vecumā, pieradinot pie kaitīgiem produktiem. Un kad mēs beidzot aizdomājamies par savu ārieni, uz mūsu gurniem jau parādījusies „apelsīnu miziņa”. Kā celulīta rašanās iemesls kalpo ne tikai nepareizs uzturs, bet arī „pārāk” pareizs uzturs, daudzveidīgas diētas, ar kuru palīdzību mēs mēģinām sasniegt gaidīto ideālu. Krasas izmaiņas svarā un kardinālas izmaiņas uztura racionā ir daudz postošākas mūsu skaistumam, nekā pārēšanās. Audi zaudē savu elastību, āda kļūst nokarena un celulīts jūtas ļoti lieliski. Izdomāt burvju receptes pret celulītu nevajag - pareiza uztura jomā tie sen ir zināmi.

Pareiza uztura principi pret celulītu:

- Aizmirstiet par diētām un modernām atslodzes dienām, ēdiet katru dienu pilnvērtīgi un sabalansēti.

- Apēstā dienas norma kalorijās nedrīkst pārsniegt jūsu enerģijas patēriņu, citādi neizbēgt no lieko tauku uzkrājumiem. Paskaitīt kalorijas nemaz nav tik sarežģīti. Pietiek paskatīties kaloritātes tabulas un iegaumēt kaloriju daudzumu tajos produktos, kurus jūs visbiežāk ēdat. Pārskatāmībai var uzzīmēt sev kaloritātes piramīdu, kuras virsotnē būs torte, pakājē zaļumi, dārzeņi un graudaugi.

- Izslēdziet no ēdienkartes visus taukus, kūpinājumus un desas.

- Ēdiena pagatavošanā izmantojiet tvaika katlu. Cepts ēdiens ir kaitīgs sievietes skaistumam. Priekšroka tiek dota vārītiem ēdieniem vai ēdieniem, kas pagatavoti tvaicējot. Tāpat labs variants būs sacepumi.

- Aizmirstiet par majonēzi. Šis produkts, nonākot mūsu organismā, kaitē līdzīgi kā atombumba.

- Pareizs un veselīgs uzturs paredz ierobežot stipru kafiju un tēju. Ja jums bez šiem dzērieniem grūti iztikt, tad pamainiet melno tēju pret zaļo, bet kafiju dzeriet tikai labas kvalitātes, nekādā gadījumā šķīstošo.

- Pārmērīga alkohola lietošana dod lielisku stimulu „apelsīnu miziņas” attīstībai.

- Centieties ierobežot sāls daudzumu savā uzturā. Protams, ka ēdienu vajag sālīt, bet dažādus sālījumus un marinādes jāizslēdz no ikdienas uztura.

- Ierobežojiet saldumu un miltu izstrādājumu lietošanu, ja jums ir grūti iztikt bez saldumiem, tad lietojiet tumšo rūgto šokolādi, daži gabaliņi īstas šokolādes nekaitēs jūsu figūrai.

- Mainiet kaitīgos ogļhidrātus uz veselīgiem. Obligāti iekļaujiet savā uzturā putras no dažādiem putraimiem, atsakaties no parastās maizes, aizvietojot to ar rupja maluma maizi.

- Iekļaujiet uzturā vairāk zaļumus un dārzeņus, tie kā nekas cits spēj attīrīt organismu no liekajiem taukiem.

Protams, ka daudzi teiks – tas par traku, mēs nedzīvojam, lai neēstu saldumus un kaut ko garšīgu. Ja jūs tā domājat, aizmirstiet manus vārdus. Un par celulītu aizmirstiet. Ir tas jums un vienmēr būs, kas tur šausmīgs?

Avots: www.kleoo.lv

lasīt un komentēt