Veselīga uztura pamatprincipi 06 nov.

Katru dienu mūsu organismā mirst 100 miljons šūnu un dzimst tikpat. Pēc 28 dienām mums jau ir cita āda, bet pēc 120 dienām cita asins. Pēc 2 gadiem - sirds, pēc 4 gadiem – aknas, pēc 7 gadiem kauli. Cilvēka ķermenī ir 100 triljonu šūnu un katra no tām pieprasa regulāru pārtikas piegādi.

Katru dienu šūnām nepieciešams:

1,5 litri ūdens ( tēja, kafija un sula tas ir ēdiens)

28 aminoskābes (9 no tām neaizvietojamās). Tas ir celtniecības materiāls jaunām šūnām fermentiem, hormoniem. Ēd dārzeņus, zaļās salātu lapas, diedzētus graudus, pupas, riekstus sēkliņas, gaļu, spirulīnu, jūras aļģes, griķus, prosu.

15 mikroelimenti. Lai aminoskābes savienotos noteiktā secībā, nepieciešami makro un mikroelementi (kalcijs, kālijs, magnijs, cinks, dzelzs utt.)

12 vitamīni, kas dod nepieciešamo enerģiju mikroelementiem, lai tie varētu noteiktā secībā salikt aminoskābes.

Omego-3 un omego-6 taukskābes. Ietilpst katras šūnas membrānas sastāvā. Lieto nerafinētās eļļas (linsēklu, zivju, bišu maize) vai uztura bagātinājumus, kas satur omega taukskābes.

7 fermenti. Satur visi termiski neapstrādātie produkti (rieksti, augļi, dārzeņi, diedzētas sēklas). Fermenti vispirms sasmalcina uzturu līdz sīkām daļiņām un pēc tam dot komandu, kā šīs daļiņas salikt jaunā kārtībā.

Dzer svaigi spiestas sulas. Vismaz vienreiz nedēļā pagatavo sev svaigu dārzeņu sulu. Tie ir bagāti ar hlorofilu (zaļā krāsa), kas attīra asinis, iesaistās sarkano asinsķermenīšu ražošanā un sniedz enerģiju. Sulā ir visi vērtīgie dārzeņu vitamīni un mikroelementi.

Avots: medusmaize.lv

lasīt un komentēt