15 noderīgi paradumi slaidam augumam 25 nov.


Gribas, lai jums būtu lieliska figūra un lai jums nebūtu jāpieturas pie mokošām diētām, vai daudzas stundas jāpavada fitnesa centrā? Tad jums vajag pieradināt sevi ievērot dažus noderīgus paradaumus, kuri vienmēr palīdzēs uzturēt ķermeni labā tonusā.
 
Lai uzturētu augumu labā fiziskajā formā ir nepieciešama regulāra fiziskā slodze. Bet tērēt savu brīvo laiku treniņiem ne vienmēr sanāk. 
 
Francūzietēm ir savs slaiduma noslēpums. Viņas netiecas pēc sporta zāles, bet dod priekšroku dienas laikā izpildīt nedaudzus vingrinājumus, neatraujoties no dienas rūpēm un darba. 
 
Nomest lieko svaru un pat nokoriģēt problēmzonas ir iespējams neatstājot darba kabinetu, pa ceļam uz mājām, veltot tam neilgu laiku. 
 
Mazie, bet noderīgie noslēpumi tā saucamajai „nepamanāmajai vingrošanai” tuvinās jūs ideālai figūrai, nostiprinās muskuļus, aktivizēs vielmaiņas procesus organismā, atbrīvos no celulīta. Lai fitness uz „ātru roku” kļūst par noderīgu paradumu jūsu katrai dienu! 
 
Pirms un pēc darba
 
Stiepšanās 
 
Kad jūs mazgājaties un tīrāt zobus, tā vietā lai padarītu šķību muguru, noliecoties no vidukļa, noliecot ķermeni pēc iespējas zemāk, nenoapaļojot muguru. Tā ir lieliska kājas ikru un sēžas muskuļu izstiepšana. Saglabājiet tādu stāvokli, aizskaitiet līdz 10 un tad atkal iztaisnojieties. Izpildiet 4 reizes. Izstiepjoties sasprindziniet sēžas muskuļus – tā palieliniet slodzi. Mazliet sarežģītāks variants: pamēģiniet to pašu, tikai stāvot uz vienas kājas. 
 
Vingrinājumu izpildiet no rīta un vakarā. 
 
Nostipriniet potītes 
 
Ja jūs esat autobusa, maršruta taksometra, elektrovilciena pasažieris, izmantojiet šeit pavadīto laiku lietderīgi. Sākuma stāvoklis – sēdus vai stāvus. Netraucējot citiem pasažieriem paceliet vienu kāju un 8-10 reizes izdariet apļa kustības ar kājas pēdu pulksteņrādītāja virzienā un tikpat daudz pretējā virzienā. Tad to pašu ar otru kāju. Ceļojuma laikā uz darbu to iespējams atkārtot 2-3 reizes. Tas ir vienkāršs vingrinājums un lieliski nostiprina potītes. 
 
Soli pa solim 
 
Ja ir laiks, izkāpjiet vienu pieturu ātrāk un pastaigājieties. Centieties elpot soļošanas taktā. Pakāpeniski paātriniet savas iešanas tempu – ļoti labi izvingrināsiet muskuļus pirms darba dienas un vakara atpūtas. 
 
Augšā lejā pa kāpnēm 
 
Lieliski, ja jūsu birojs vai dzīvoklis atrodas daudzstāvu ēkā! Parastās kāpnes – izcils bezmaksas trenažieris, kas nomainīs stepa platformu. Atsakieties no lifta, kāpiet pa kāpnēm un jau pēc neilga laika sajutīsiet, ka esat nometusi pāris kilogramus. 
Telefona vingrinājums
 
Tālāk no aparāta
 
Ērti, ka telefons stāv blakus. Bet figūras uzlabošanai labāk to novietot tālāk, tādā vietā, lai biežāk nāktos piecelties no krēsla un izvingrināt kājas. Tas pats attiecas uz vajadzīgajiem dokumentiem, mapēm, kancelejas piederumiem. Turiet to visu zināmā attālumā no sava darba galda – vairāk kustēsieties! 
 
Pie sienas
 
Ne pārāk svarīgas telefonsarunas laikā... iespējams izvingrināt ikru muskuļus. Stāvot, ar vienu roku atbalstieties pret sienu, paceliet kāju no grīdas, viegli saliecot celī un turiet ar savu svaru. Otra kāja piespiesta zemei.
Atbalstoties uz rokas, nolieciet ķermeni uz priekšu, kamēr nesajutīsiet, ka atbalsta kājas ikru muskuļi ir nospriegoti. Pārlieciet telefonu otrā rokā un atkārtojiet vingrinājumu ar otru roku un kāju. 
 
Balerīnas vingrinājums – „plie”
 
Noteikti vakarā nākas sarunāties pa telefonu vismaz pusstundu. Šajā laikā var nodarboties ar gurnu un kāju pilnveidošanu – viens otram netraucēs.
Runājot nostājieties taisni, papēžus kopā, purngalus izvērsti un izpildiet „plie”: nolaidiet iegurni, izvēršot ceļus uz āru tik tālu, kamēr tie atrodas purngalu līmenī.
Muguru turiet taisnu, ievelciet vēderu, iegurni atpakaļ nevirzot. Paceļoties uz augšu, akcentējiet iekšējos augšējos gūžu muskuļus.
Veiciet šo vingrinājumu lēnām 20 reizes, pēdējā reizē izpildiet šo vingrinājumu maksimāli zemā stāvoklī, paceliet un nolaidiet papēžus 8-15 reizes – tiek attīstīti kāju ikru muskuļi. 
 
Pēc kāda laika, ikdienas veicot šo vingrinājumu, jūsu kāju forma būs tuvu ideālam. 
 
Stāja
 
Visas dienas garumā sev atkārtojiet, ka pareiza stāja palīdz nostiprināt vēdera muskuļus. Tas notiek, kad mugura un kakls nav saspringti, mugurkauls ieņem dabisku izliekumu, bet kājas pēdas stāv tieši uz zemes, kad jūs sēžat pie galda.
Neaizmirstiet, ka veselībai un pareizai stājai vajag sēdēt uz cieta krēsla. 
 
Neatraujoties no monitora
 
Visu dienu sēdiet pie datora vai pie galda, ieurbusies ar degunu savos bezgalīgajos dokumentos, atskaitēs? 
 
Ir cita acīm nepamanāmi vingrinājumi, kurus var veikt vienlaikus ar darba lietām, neviens pat nepievērsīs uzmanību jūsu slēptajam treniņam. 
 
Dibena spriegumam 
 
Sasprindziniet muskuļus un dažas sekundes palieciet šādā stāvoklī, atslābiniet. Izpildiet šo vingrinājumu vairākas reizes. Vingrinājumu var veikt arī sēžot pie televizora. 
Ir kāda brīva minūte? Izmantojiet to sev lietderīgi. Nostājieties ar muguru pret sienu 50 cm attālumā un, atvirzot vienu kāju atpakaļ, „speriet” pret sienu sākumā ar vienu pēc tam otru kāju.. Stipri spert nevajag, var savainot pēdu. 
 
Nav svarīgi, vai katru reizi pieskaraties sienai vai nē, šajā uzdevumā galvenais ir – muskuļu treniņš. Ja tā darīsiet vairākas reizes dienā, dibens kļūs spriegs un iegūs pamanāmu apaļumu. 
 
Gurnu muskuļiem
 
Sēžot uz krēsla, spēcīgi vienu vai abas kājas piespiediet pie zemes. Sajutīsiet, ka gurnu muskuļi ir „ieslēgušies”. Veiciet uzdevumu 10 reizes ar katru kāju un vienlaikus ar abām kājām. Atpūtieties un pēc dažām sekundēm atkārtojiet vingrinājumu. 
 
Miostimulācija
 
Ja neatliek laiks pastaigai vai izbraucienam ar velosipēdu, tā vietā izpildiet vingrinājumu, kuru var veikt jebkurā vietā un laikā. Sasprindziniet dibena muskuļus un aizskaitiet līdz 10, atslābiniet.
Vingrinājuma atkārtošanas daudzumam un laikam ierobežojumu nav. Celulītam tas būs jūtams sitiens, ja šis uzdevums kļūs par jūsu ikdienas paradumu. Pat tad, ja nenāk miegs, netērējiet laiku – vingrinieties! 
 
Gulbja kakls
 
Kakla muskuļu treniņš uzlabo stāju, novērš iespēju iegūt otru zodu. Regulāri dariet tā: labās rokas plaukstu pielieciet pie pieres un piesapiediet to pierei 5 sekundes.
Atkārtojiet to pašu ar galvas kreiso un labo pusi. Nolaidiet zodu, savienojiet pirkstus slēdzenī un novietojiet aiz pakauša. Lēnām paceliet galvu uz augšu, pārvarot roku pretošanos. 
 
Padomi katrai dienai
 
  •  Klājot galdu, nesiet traukus pa vienam nevis vairumā. Veiciet jebkuru mājas darbu ritmiskā mūzikas pavadījumā.
  •  Padejojiet veļas gludināšanas, gultas tīrīšanas ar putekļusūcēju laikā.
  •  Neizvairieties no liekām kustībām!
  •  Runājot pa telefonu, ar kolēģiem apspriežot darba jautājumus, piecelieties no krēsla un pastaigājiet pa istabu. Tā jūs vairāk sadedzināsiet kaloriju nekā sēžot. Stundā tās ir 61 kkal, bet gadā (ja skaita pa 2 stundām dienā) 30134 kkal vai 4,5 pazaudētu kilogramu. Un bez īpašas piepūles!

Avots: www.kleoo.lv

lasīt un komentēt